Konaklama Sıkıntısı Yaşayan Nazımiye’ye İmamoğlu’ndan Otel Jesti

Gelen ziyaretçilerin barınma sorununa karşılık Dersim’e bağlı Nazımiye ilçesine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve iş insanı Erdal Güntaş’ın desteği ile otel yaptırıldı. konaklama

Ziyaretlere yakın olan konumu ve doğal güzellikleriyle özellikle yaz mevsiminde ziyaretçi sayısı artan Nazımiye ilçesinde çok fazla barınma sorunu oluyordu. Bu soruna karşılık ilçenin belediye başkanı Cafer Kırmızıçiçek, eski belediye binası için otel proje çalışması yaparak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sundu.

Bu destekler ile içerisinde konferans salonu, kafeterya bulunan otel halkın hizmetine sunuldu. Otel’in ismine ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesi ile babasının adı yani “Yemuş & Kamer Kılıçdaroğlu Konuk Evi” adı verildi.

Ozan Yıldırım’ın haberine göre, uzun yıllar ilçede konaklama sıkıntısının olduğunu belirten Nazimiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, “Uzun zamandır ilçemizde otel yoktu. Bir otel vardı ama o da çok eskiydi ve özel şahıslar çalıştırıyordu. Daha sonra baktık olmuyor, hijyenik bir ortam değil. Bundan dolayı kapattık orayı. Konaklama yeri olmadığı içinde insanlar geliyor ve dışarıda kalmak zorunda kalıyordu. İlçemiz evliyalar diyarı. Düzgün Baba’ya yıl boyunca 200 bin insanın gelip, ziyaret ettiği bir yerdir. 2021 yılında otelin projesini hazırlayıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’na götürdüm. Sağolsun hemen teknik personelini buraya yolladı. 2021 yılında başladığımız otel şimdi tamamlandı ve faaliyete girdi.  Ben huzurunuzda hazırlayıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İş insanımız sayın Erdal Güntaş, bütün mutfak malzemelerini aldı, kendisine de çok teşekkür ederiz. Otelimiz 13 oda, 26 yataklıdır. Gelen insanlar rahat bir şekilde konaklayabilecek. Odalarımızda televizyon, klima ve duş kabini vardır. Sabah kahvaltılarını yapacakları kafeteryamız da vardır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.