Maçoğlu 5. Mudanya Kitap Fuarında: “Yaşamın Her Alanında Örgütlenmek Gerek”

5. Mudanya Kitap Fuarı’nda ‘İkinci Yüzyıl Halkın Yüzyılı’ söyleşisine TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ve SMF’li Dersim Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu katıldı.

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ve SMF’li Dersim Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu Mudanya Belediye ve Yay-Koop iş birliği ile düzenlenen 5. Mudanya Kitap Fuarı’ında Mudanyalılarla buluştu.

Sol Haberin haberine göre, sözlerine başlarken halkı belediyecilik anlayışlarının bir programa dayandığını vurgulayan SMF’li Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu sağlıklı bir program olmadan yola çıkan iyi niyetli denemelerin bir yerde tıkanmaya mahkum olduğunu, bunu aşmak için ise halkla birlikte ve bir program dahilinde çalışmak gerektiğini, Dersim’de yaparak örnek olmaya çalıştıkları belediyeciliğin gücünü buradan aldığını ifade etti. 

“Yaşamın Her Alanını Örgütlemek Gerek”

Konuşmasında komünistlere yöneltilen “Bunlar her şeye karşı; yol yapmazlar, köprü yapmazlar, sanayiye uzaktırlar… Aslında komünistler bunları yapıyor çünkü komünistler gücünü onları yapan işçiden alıyor, onları üreten ve geliştiren çiftçiden alıyor. Komünistler kendini yaratılan değer üzerinden var ediyor, ranta değil o emeğe sahip çıkıyor. Üretenin söz sahibi olduğu bir dünyadan bahsediyor. Ama onlar bu dünyaya kan kusturuyor. Savaşlarla kendi iktidarlarını kurmaya-korumaya çalışıyor. Etrafımıza bir bakın, bir tane savaşa girmemiş, savaşın yıkımını yaşamamış ülke var mı? İşte biz bugün 85 milyon kişiyiz. Kimseyi ayrıştırmadan, hayatın her alanına biz müdahale etmezsek, onlar bizi bu hale getirirler” dedi.

Sosyalistlerin halka güvenerek halkın içinde yürüttükleri çalışmalarla ülkeyi daha güzel günlere taşıyacağını vurgulayan Maçoğlu ülkenin geleceğini hırsızlardan kurtarmak için, doğayı talan edenlerden kurtarmak için yaşamın her alanını örgütlemek gerektiğinin altını çizdi.