Maçoğlu: 81 İlde Devrimci Halkçı Yerel Yönetimler Programını Anlatalım

İzmir’de SMF’nin bu yıl ikincisini düzenlediği yaz kampının son gününde konuşan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 9 ay sonra yapılması ön görülen yerel yönetimler seçimlerini işaret ederek “81 ilde devrimci halkçı yerel yönetimler programını anlatalım” dedi.

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) tarafından İzmir’de bu yıl ikincisi düzenlenen yaz kampı sona erdi. Yaz kampına bu yıl Antakya’dan Maraş’a, Antep’ten Diyarbakır’a kadar depremin yıkıma uğrattığı illerden depremzedeler katıldı. 17 gün süren kampta depremzede halka yönelik psikolojik destek verilirken, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle de depremin acısı bir nebze olsun unutturulmaya çalışıldı. Kampa Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da katıldı.

Emek ve Özgürlük İttifakı da kaybetti, biz de kaybettik…

Kampın son gününde konuşan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu seçim sürecinin geride katıldığını belirterek, “İki blok arasında sıkıştırılmak istenen seçimlerde Emek ve Özgürlük İttifakı olarak üçüncü bir yol olarak seçimlere girdik. Bizim de içerisinde olduğumuz bu ittifakta en başta kendimizi eleştirerek başlarsak halka inemedik, halka buluşamadık, halkla ortaklaşamadık. Bir yenilgi yaşamadık, ancak kaybettik. Emek ve Özgürlük İttifakı da kaybetti, biz de kaybettik” dedi.

81 ilde kapı kapı gezelim

Sosyalistlerin mevcut olanakları halkın yararına kullanması gerektiğini ifade eden Maçoğlu, aksi durumda bu olanakların düzenin eline geçeceğini belirti. Maçoğlu, “Mevcut olanaklar düzenin eline geçerse, bu düzen kendi yarattığı sınıfına bu olanakları sunar. Bu nedenle sosyalistler kendi programlarıyla halka gitmelidir. Kapı kapı gezelim, 81 ilde, bütün ilçelerde devrimci halkçı yerel yönetimler programını anlatalım. Bu nedenle önümüzdeki yerel yönetim seçimleri önemli” dedi.

Artık muhalefet olmaktan çıkalım

Maçoğlu, “Artık muhalefet olmaktan çıkalım. Önümüzde bir yerel yönetim seçimleri süreci var. Bütün alanlarda, bütün bölgelerde, demokratik siyaseti merkeze alarak devrimci halkçı yerel yönetimler programına destek verelim. Amasız fakatsız pazarlıksız bir şekilde sürece müdahale edelim. Demokratik zeminde bütün bu olanakları halk kullansın, emekçiler ve ezilen kesimler kullansın” dedi.

Kaynak: Gazete Patika