Maçoğlu: “Bu Yıl Ekmek ve Suya Zam Yapmayı Düşünmüyoruz”

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Dersim’de ekmeğe ve suya bu yıl zam yapmayacaklarını duyurdu.

Ferit Demir’in haberine göre, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Dersim halkını yapılan zamlar arasında mağdur etmemek için ulaşıma, ekmeğe ve suya zam yapmayacaklarını belirtti.

Maçoğlu şu sözlere yer verdi: “Gerçekten her gün zam haberlerin alıyoruz. Bizim ilimizde belediyenin ürettiği halk ekmek 4 TL. Kendimiz tohum desteği verdiğimiz köylüler organikti karakılçık buğdayı ekiyor, bu buğdayları köylüden satın alarak un üretiyoruz. Bu yol sonuna kadar ekmek fiyatlarına zam yapmayacağız. Ulaşım öğrenci 2 TL sivil vatandaş 2.5 tl Sanırım bizim ulaşma fiyatları Türkiye de en ucuz olan fiyat. Su fiyatları da vatandaşı zorlamıyor. Fiyatlarımız metreküpü 2 tl idi. Vatandaş belediye zarar etmesin diye geçen yıl halk meclisinde bizden talepte bulundu bizde çok az bir zam yaparak metreküp fiyatını 2,5 TL yaptık. Fiyatlarımıza bu yıl zam yapmayı düşünmüyoruz. Biz sosyalistler kollektif bir çalışma yapıyoruz halk dayanışması ile işlerimiz yaparak vatandaşlarımıza hizmet getiriyoruz.”

“Aday Ol Baskısı Çok Fazla”

Maçoğlu, Dersim’e Batı’dan gelen misafirlerin aday olması konusunda baskı yaptığını belirtti. Konuşmalarına şu cümlelerle devam etti: “Batı illerinde her gün otobüsler ile ilimize gelen çok sayıda kişi batı illerinde aday olmamı istiyor. İstanbul başta olmak üzere Eğe illerinde ve bir çok ilde aday olmam için baskı yapan çok sayımda vatandaş var. Kurumumuz bu konuda çalışma yapıyor ve araştırma içindeler. Birlikte çatıştığım kurumum bu konuda çakışıyor ve onlar isterse aday olurum. Yozgat ilinde bile bana gelerek ilimizde aday ol diyen var batı illerinde ve ilçelerinde çok fazla ve yoğun aday ol talepleri var bu konuda çalışmaları arkadaşlar yürütüyor.”