Maçoğlu’ndan Kaçak Elektrik Açıklaması: “Sayaç Dönmeye Devam Ediyor”

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu FOX TV’de katıldığı programda, Halk TV’de belirttiği kaçak elektrik açıklamasına dair açıklamada bulundu.

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, İlker Karagöz ile Çalar Saat Programı’na katıldı. Belediyenin sıkıntılarını anlatan Maçoğlu, elektrik faturalarının geçen seneye göre %400 arttığını, ödeyemeyecek duruma geldiklerini anlattı. Halk TV yayınında ödeyemedikleri için kaçak elektrik kullandıklarını belirten Maçoğlu duruma açıklık getirdi.

“Sayaç Dönmeye Devam Ediyor”

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, İlker Karagöz’ün sorusuna elektrik bir yere kaçmadığını, sayacın dönmeye devam ettiğini belirtti. Maçoğlu şu sözlere yer verdi: “Hayır, elektrik bir yere kaçmıyor. Sayaç dönmeye devam ediyor. Yeni bir hat çekme meselesi değil yani. Bu şehir vergisini, borcunu düzenli ödeyen bir şehir. Bizimki elektrik sayaçlarını durdurup başka bir yöntem kullanma değil. Sayaçlarımız devam ediyor.

“Ya Af Çıkacak, Ya Taksitlendirilecek, Ya Ödenecek”

İlker Karagözlü’nün “Bu borcu ödeyecek misiniz?” sorusuna ise şu yanıtları verdi. “Yani ya af çıkacak, ya taksitlendirilecek ya da ödenecek. Belediyeler, şahıslar şirketler ödeyemeyecek duruma geldi, zor durumda. Biz burda ödeyemeyecek duruma geldik. TEDAŞ’ta çalışan emekçiler geldiğinde kapattırmamak için onlarla mücadele etmeye başladık. “

Halk TV’de Ne Olmuştu?

HalkTV yayınına katılan Maçoğlu, “1 yıl önce 300 bin lira gelen elektrik faturası şimdi 2 milyon lira gelmeye başladı. Ödemiyoruz. Şu an 9-10 yer kesildi. Bazı yerlerde bunu yapabiliyorsunuz. Ama mesela park-bahçelerde, ortak kullanım alanlarında kesiyorlar. Biz müdahale ediyoruz. Kaçak açıyoruz. Bu defa da merkezden kesiyorlar” demişti.