Mandıra Filozofu Olarak Bilinen Müfit Can Saçıntı Dersim’de Oyun Sergileyecek

Dersim Belediyesi’nin öncülüğünde “Mandıra Filozofu Mustafa Ali” rolüyle hafızalara kazınan Müfit Can Saçıntı tek kişilik müzikal tiyatro oyunu için Dersim’e geliyor.

“İtiraz Ediyorum” adlı müzikal oyunla Dersimlilerin karşısına çıkacak oyunun müziğini Ateş Arya yapıyor. Oyun, 13 Mayıs Cuma günü saat 18.00’da Dersim Belediyesi hizmet binasında bulunan konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Oyuna 16 yaş ve üstü izleyiciler davetli.

“Mandıra Filozofu” Müfit Can Saçıntı Kimdir

5 Mart 1968’te Sungurlu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılında Olacak O Kadar Tv programında senaryo yazarlığına başladı. 1996 yılında Aranan Adam isimli şov programıyla kamera karşısına geçti. 1997’de Ersin Pertan’ın Kuşatma Altında Aşk adlı sinema filminde rol aldı. 2010’da Çocuklar Duymasın dizisinde Mustafa Ali karakterini canlandırdı. Bu rolle tanındı ve karakteri bir fenomene dönüştü. 2012’de ise Seksenler dizisini yönetmeye başladı.2013’de yılında ilk sinema filmi Mandıra Filozofu’nu yönetti ve aynı zamanda başrollerden birini canlandırdı. 2000 yılından beri Çiğdem (Özdemir) ile evli ve bu evlilikten 2002 doğumlu Duru adında bir kızı var. 2016 yılında ise “Yaşamak Güzel Şey” adlı sinema filminin hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlenmiştir.