MUDAK Destek Bekliyor: “Hedeflediğimiz Miktarın Gerisindeyiz”

Munzur Arama Kurtarma Derneği tarafından deprem bölgesinde ya da olası afetlerde etkin ve hızlı müdahale için kampanya başlatılmıştı. MUDAK yaptığı son paylaşım ile destek beklediğini, hedefin gerisinde olduklarını belirterek çağrıda bulundu.

Munzur Arama Kurtarma Derneği tarafından deprem bölgesinde ya da olası afetlerde etkin ve hızlı müdahale için kampanya başlatılmıştı. Kampanya, olası afetlerde ivedi müdahale için teknik teçhizat alacak şekilde değerlendirmek üzere başlatıldı. “Bugüne kadar derneğimiz hiçbir şekilde nakdi yardım kabul etmiyordu. Biz bugün de, bugünden sonra da bütün giderlerimizi dernek üyelerince karşılamaya devam edeceğiz. Ancak teknik ekipman almak için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizler gönüllüler olarak öncelikle ilimizde, sonra ülkemizde ve tüm dünyada, bütün canlıların yardımına koşmaya hazırız; sizler ise bize destek olarak bu dayanışmayı büyütebilirsiniz.” diyerek kampanyayı başlatan MUDAK’a destekler gelmeye başladı.

254 Kişi Toplamda 598 Bin 81 TL

MUDAK son yaptığı paylaşım ile ekipman bağış kampanyasına 254 kişinin bağışta bulunduğunu ve toplamda 598.081 TL toplandığını duyurdu. Bu bağışın 318.010,25’i Türk Lirası iken, 280.070,92’si Euro olarak toplandı.

“Hedefin Gerisindeyiz”

Çağrıya yanıt veren herkese minnettar olduğunu duyuran MUDAK, hedeflediğimiz miktarın henüz gerisinde olduğunu ve bu yüzden bağış kampanyasını 30 Nisan’a kadar devam ettireceğini duyurdu.