Munzur Üniversitesi Rektörü, Konser ve Panel için Vize Sınavını Erteletti, Katılımı Zorunlu Tuttu!

Munzur Üniversitesi Rektörü, üniversitede gerçekleşecek panel ve konser için o gün yapılacak vize sınavını erteletti, etkinliğe katılımı zorunlu tuttu.

Munzur Üniversitesinde 22 Kasım 2022 Salı günü saat 14.00’da düzenlenecek panele katılım zorunlu tutuldu. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un konuşmacı olarak katılacağı “Ombudsmanlık ve Türkiye’nin 2023 Hedefleri” paneli nedeniyle akademisyenlere whatsapp mesajlarıyla Rektör Ubeyde İpek’in sınavların ertelenmesini istediği iletildi.  

İlk Mesajda İsteğe Bağlı, İkinci Mesajda ise Zorunlu

Gönderilen ilk mesajda “Sayın hocalarım Salı günü yapılacak olan vizelerin Şeref Malkoç ve sanatçı Metin Şentürk programından dolayı Sayın rektörümüz ileri bir tarihe ertelenmesini istiyor. bilgilerinize”  şeklinde bir mesaj gönderildi.

Akademisyenlere gönderilen ikinci mesajda, tüm öğrencilerin panele katılması zorunlu tutulurken, şu ifadelere yer verildi; “22 Kasım Salı Günü 14.00’da TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu, Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Sayın Avukat Şeref Malkoç’un konuşmacı olarak katılacağı “Ombudsmanlık ve Türkiye’nin 2023 Hedefleri” konulu konferansa bölüm başkanları veya danışmanları nezaretinde tüm öğrencilerin katılımının sağlanması gerekmektedir”