Pertek Belediyesi Pertek’te Protesto Edildi

Pertek Halk İnisiyatifi, Pertek Belediyesi’nin, belediye mülkünden fazladan 70 bin metrekare yeri özel şahıslara vermesine tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Pertek Belediye Meclisi 11 Mayıs’ta arıtma tesisi yapılmasına dair yer takası gündemiyle toplandı. Toplantıda takas işlemlerinin gerçekleştirilmesi için belediye başkanına yetki verildi. Bu takas işlemine göre belediye mülkünden 106 bin 681,25 metrekarelik yere karşılık 37 bin 34,56 metrekare yer alındı. Yapılan takas sonucunda belediyenin mülkünden fazladan 70 bin metrekare yer özel şahıslara verildi.

PİRHA’nın haberine göre, Pertek Halk İnisiyatifi, Pertek Belediyesi’nin, belediye mülkünden fazladan 70 bin metrekare yeri özel şahıslara vermesine tepki göstererek basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Pertek Halk İnisiyatifi adına Hasan Koyun okudu.

“Ranta ve Talana Karşı Topraklarımıza Sahip Çıkalım”

Pertek Belediyesi’ne ait arazilerin yağma ve tatlan edilmesinin durmak bilmediğini belirten Hasan Koyun, “Bir belediye gölün kıyısında belediyeye ait yazlık düğün salonuna bitişil 37 dönüm şahıs arazisine ilçenin kanalizasyonunu götürüp arıtma tesisi ne diye kurar? Dünya’da emsali görülmemiş bir yöntemle 20 yıldır belediyenin önüne çullarını serip belediyeyi arsa ve arazi üzerinden hortumlayanlar ölü bir yeri ucuza alıp dünya hırsızlık tarihine geçecek düzmece bir belediye encümen kararıyla belediyenin imarlı 105 dönüm arsasıyla takas ediyorlar. Gırtlağına kadar ranta ve pisliğe bulaşmış bir ilçede yozlaşmanın ve kokuşmanın ortasındayız. Toplumsal hayatımız iktidardakilerin hırslarına, hırsızlıklarına ve hovardalıklarına göre şekillendirilemez. Ranta, talana ve her türlü yıkıma karşı yaşam alanlarımıza ve topraklarımıza sahip çıkalım” dedi.

Açıklama ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ ve ‘Kahrolsun hırsız belediye’ sloganlarıyla sona erdi.