Şartlı Personel Alım İlanı Yapıldı: Tepkiden Sonra Kaldırıldı

Munzur Üniversitesi’ne yeni atanan rektörün ilk icraatı adrese teslim sözleşmeli personel alım ilanı oldu. İlan, tepkilere yol açınca da iptal edildi.

Resmi Gazete’nin 6 Haziran tarihli sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameyle 13 üniversiteye yeni rektör atandı. Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Peker ise Munzur Üniversitesi Rektörü olarak atandı. 

Özgür Dersim Gazetesi’nin haberine göre, Munzur Üniversitesi, rektör Peker’in imzasıyla, 11 Eylül 2023 tarihli 32306 sayılı Resmi Gazete’de 26 sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Büro hizmeti kadrosu için Hukuk, Biyoloji, Kimya Mühendisliği, Sosyoloji ve Müzik gibi teknik hizmet ve uzmanlık gerektiren bölümlerden mezuniyet şartı arandı. Ayrıca bazı alımların içeriğinde Bilgi güvenliği yönetim sistemi (ISO 270001) sertifikası, Konservatuar yazılım programları yetkinliğini, kamuda en az 1 yıl çalışmış olma, drone ehliyeti gibi şartlar konuldu.

Tepki Sonrası İptal Edildi

İlanın Munzur Üniversitesi’nin internet sitesinde yayımlanmasının ardından tepkiler doğdu. Üniversite, tepkilerin ardından ilanın iptal edildiğini duyurdu. Konuya ilgili yapılan açıklamada ise, “11.09.2023 tarihli ve 32306 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım ilanımız iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.