SMF’den Dersim’de Toplantı

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Dersim örgütlülüğü 16 Nisan Cumartesi günü üye ve taraftarlarıyla meclis toplantısında bir araya geldi.

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Dersim örgütlülüğü 11’inci meclis toplantısını bugün Dersim Belediyesi Konferans salonunda gerçekleştirdi.

Devrim ve sosyalizm mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan meclis toplantısı SMF temsilcisi Mehmet Ali Eser’in dünya ve ülke genelinde yaşanan krizlere ve devrimci duruma ilişkin değerlendirmesi ile devam etti. Eser’in değerlendirmesi sonrası meclis toplantısı bir önceki toplantıda alınan kararların okunması ve değerlendirmesi yapıldı.

Meclis toplantısında söz alan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Dersim’de hayata geçirilecek Katı Atık Projesi’ne ilişkin projenin önemine ve sürecin daha önce nasıl işletildiği bugün nasıl yürütüldüğüne dair bilgilendirme yaptı.

Meclis toplantısı, süreç planlaması, eleştiri-özeleştiri gündemi ve son olarak 1 Mayıs’ta Sosyalist Meclisler Federasyonu saflarında alanlarda buluşma çağrısı yapılarak sonlandırıldı.

Gazete Patika