Tunceli Valiliği’nden, Gece Yaşanan Olaya Dair Açıklama

Fotoğraf: Özgür Dersim Gazetesi
Fotoğraf: Özgür Dersim Gazetesi

Tunceli Valiliği, Dersim Merkez’e bağlı Moğultay Mahallesi çarşısında gece yaşanan Uzman Çavuş oldukları söylenen şahısların bir kadını taciz etmesi ve üzerine havaya ateş açması olayına dair açıklama yaptı.

Yaşanan olayda, çevrede yaşayan yurttaşların müdahalesi söz konusu olmuştu. Silahıyla terör estiren uzman çavuş, yanındaki arkadaşını da yaralayarak yurttaşlara korkulu anlar yaşatmıştı.

Tunceli Valiliği’nden Olaya Dair Açıklama

“27.08.2022 günü saat 22.30 sıralarında, İl Merkezimiz Cumhuriyet Caddesi üzerinde aynı araçta bulunan kişiler ile cadde üzerinde bulunan kadın bir vatandaşımız arasında tartışma çıkmış, tartışmaya çevrede bulunan vatandaşlarımızın da müdahil olmasıyla olay yerinde arbede yaşanmıştır. Konu vatandaşlarımızın ve emniyet güçlerimizin müdahalesiyle sonlandırılmıştır. Olay sonrasında Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışma neticesinde; olaya dahil olduğu anlaşılan ve aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 4 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, haklarında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Konu Valiliğimizce takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”