Valilik 3 Gün Kala Yazı Yolladı: Festival Yapılacak mı?

21-22-23-24 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne valilikten 3 gün kala yazı yolladı, stadyumun tahsil edilmeyeceğini söyleyip 2 grubun sahne almasına izin vermedi. valilik

Uzun süredir çalışması devam eden 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne ilişkin geçtiğimiz günlerde program içeriği açıklanmış, festivalin 21-22-23-24 Temmuz tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu. Ancak Valilikten bugüne kadar konuya ilişkin bir açıklama yapılmamıştı. Festival Tertip Komitesi’nin yurtların misafirlere açılması ve stadyum konserine ilişkin talebi yanıtsız kalmıştı.

3 Gün Kala Yazı Geldi

Valilik, Dersim Belediyesi’ne festivale 3 gün kala resmi yazı gönderdi. Stadyum konserleri için stadyumun tahsis edilmeyeceği bildirildi. Bir önceki senelerde de son günlerde izin verilmeyen festival, bu sene stadyumun tahsis edilmemesi ve grupların yasaklanması ile ne olacağı hakkında bir açıklama verilmedi.

2 Grubun Sahne Alması ve Yürüyüş Yapılması Yasaklandı

Gönderilen yazıda 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nde sahne alacak Grup Yorum ve Grup İsyan Ateşi konserlerinin uygun görülmediği belirtildi. Ayrıca yozlaşmaya karşı yapılması planlanan ve Sanat Sokağı’ndan başlayarak Seyit Rıza Meydanına kadar sürecek olan yürüyüşün de yasaklandığı bildirildi.

Dersim Belediyesi ulaşan resmi yazının ardından Festival Tertip Komitesi toplanma kararı aldı. Tertip komitesi bu akşam toplanarak bir karara varacak.